Роман Чернега: Компетентні інспектори праці сприяють ефективності роботи Служби

У рамках спільного проекту Міжнародної організації праці та Держпраці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» 6 лютого 2018 року розпочався семінар-тренінг на тему «Кадрова політика Державної служби України з питань праці стосовно інспекторів праці». У роботі семінару взяли участь міжнародні представники: Арсеніо Фернандес Родрігес – спеціаліст з питань безпеки та гігієни праці відділу адміністрації праці та інспекції праці МОП, Сільвія Труфасіла – міжнародний експерт, Антоніу Сантуш – менеджер Проекту ЄС-МОП.  

Національний координатор проекту МОП Софія Литвин наголосила на важливості роботи інспекторів праці саме в контексті посилення механізмів соціального діалогу.

«На результативність чи нерезультативність будь-якої структури впливають працівники цієї структури, у нашому випадку інспектори праці, які, відвідуючи підприємство, певною мірою є обличчям служби, демонструють свою компетентність та допомагають підприємству ставати кращим», підкреслила Софія Литвин.

Мета семінару визначення пріоритетів у діяльності інспекторів праці, їхніх ключових завдань, правозастосування, забезпечення ефективного додержання законодавства, нагляду за дотриманням прав працівників. Ефективна робота інспекторів праці позитивно впливатиме на економічний розвиток та соціальну політику держави.

Директор Департаменту норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовой акцентував увагу на запровадженні нової якості кадрової політики стосовно інспекторів праці і заходів для наймання і збереження у штаті кваліфікованих кадрів.

Голова Держпраці Роман Чернега зупинився на ключових завданнях уряду України, який, починаючи з 2014 року, проводить глибинну реформу системи адміністрації та інспекції праці з метою повноцінного забезпечення  дотримання трудових прав працівників.

«Сьогоднішній захід покликаний допомогти відділам персоналу Держпраці розробити належну політику відповідно до міжнародних стандартів праці та кращого досвіду держав-членів ЄС для подальшого запровадження єдиної кадрової стратегії», зазначив Роман Чернега.  

Арсеніо Фернандес Родрігес зупинився на питаннях європейського досвіду добору персоналу інспекції праці, кар’єрної перспективи та фізичної безпеки інспекторів праці, а також розповів про можливості запровадження сучасних підходів у їхній роботі.

Сільвія Труфасіла представила рекомендації щодо кадрової політики Держпраці, зупинилася на оцінках потреб, координації в роботі центрального апарату Держпраці та територіальних органів служби.

Антоніу Сантуш поділився міжнародним досвідом роботи інспекторів праці, зокрема в Португалії.

Голова Держпраці Роман Чернега наголосив на важливості роботи інспекторів праці у виявленні незадекларованих працівників. Неофіційно оформлені працівники не мають жодних соціальних гарантій від держави, особливо в контексті проведеної урядом пенсійної реформи.

«Завдяки компетентним інспекторам праці ми повернемо довіру до органів державної влади», додав Роман Чернега.

Translate »