gov.ua Державні сайти України
Пошук

Роботодавців Миколаєва закликали дотримуватися прав працівників з інвалідністю

04 грудня 2019

В рамках дня заходів до Міжнародного дня людей з інвалідністю в Миколаївському обласному центрі зайнятості відбулась зустріч роботодавців Корабельного району Миколаєва з представниками Управління Держпраці у Миколаївській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївської області, Миколаївського обласного відділення Фонду захисту інвалідів  присвячена обговоренню додержання прав працівників з інвалідністю.

Під час зустрічі було відзначено, що завдяки сприйняттю догми, що всі люди різні та потрібно приймати іншу особу такою, якою вона є, можливе руйнування  бар’єрів спілкування. Особи з інвалідністю найчастіше надають перевагу спілкуванню з обмеженим колом людей. Проте найчастіше – це наслідок недостатньої підготовленості середовища та оточення.

Олена Чернова заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Миколаївській області   акцентувала увагу присутніх на обов’язку роботодавців щодо дотримання квоти стосовно працевлаштування осіб з інвалідністю та створення для працівників з інвалідністю умов праці з урахуванням медичних рекомендацій. Вона, також, визначила  обмеження щодо  залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт, до робіт у нічний час та дотримання  вимог чинного законодавства стосовно встановлення працівникам з особливими вадами  неповного робочого дня, неповного робочого тижня на їх прохання тощо.

Представникам роботодавців нагадали особливості укладання трудового договору з особами з інвалідністю та пояснили, що відчуття обмеженості у людини викликає суспільство. Толерантне ставлення один до одного під час співбесід, спілкування у колективі – це привід показати свою розсудливість, ввічливість. Водночас, дотримання трудових прав працівників з інвалідністю – це крок вперед до розбудови держави та процвітання суспільства.