gov.ua Державні сайти України
Пошук

Роботодавці Тернопільщини обговорили питання працевлаштування іноземців

04 листопада 2019

У Тернопільському Будинку праці в межах комунікаційної коворкінг-платформи, що діє у Тернопільському обласному центрі зайнятості, відбувся круглий стіл із роботодавцями, які використовують працю іноземців. У роботі заходу взяв участь начальник відділу з питань додержання законодавства про працю та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський.

На 01.10.2019 на Тернопільщині 41 роботодавець використовує працю іноземних громадян з таких країн, як Польща, Турецька Республіка, Німеччина, Таїланд, Азербайджан, Вірменія, ФРН, Королівство Данія, США, Швейцарія тощо.

Про застосування законодавства про працю та інших нормативно-правових актів вів мову начальник відділу управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський. Він відповів на запитання роботодавців, надав роз’яснення щодо конкретних ситуацій працевлаштування іноземців.

Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ Наталія Косенко більш детально зупинилась на механізмі розгляду питань пов’язаних з оформленням документів на видачу (продовження дії) та внесення змін до дозволів на застосування праці іноземців. Вона зазначила, що положення чинних нормативно-правових актів спростили процедуру отримання такого дозволу як для роботодавців, так і для іноземців: скорочений перелік документів, з переліку виключено довідку про відсутність судимості та документи про освіту. Сьогодні для отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства необхідно подати лише заяву певного взірця; копії сторінок паспорту з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально; копію проекту трудового договору (контракту) між роботодавцем та найманим працівником, засвідчену роботодавцем та одне фото.