gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: на розширеній нараді в облдержадміністрації проаналізували ситуацію з детінізації праці

19 лютого 2020

Ситуацію на ринку праці обговорили на розширеній нараді в Рівненській облдержадміністрації. Участь у заході взяв начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний.

“Це питання пріоритетне для області, – наголосив голова ОДА Віталій Коваль, – Адже нині практично майже кожен 5-й українець працює неофіційно. Такі працівники не захищені соціальними гарантіями і не мають прав у відносинах з роботодавцем, а згодом – і нормального пенсійного забезпечення”.

Начальник Управління Держпраці Юрій Наконечний повідомив, що у січні 2020 року інспектори праці провели інформаційно-роз’яснювальну кампанію. Як результат – роботодавці області подали за той місяць на 1,5 тисячі більше повідомлень про прийняття працівників на роботу, ніж у грудні.

Наступний етап – інспекційна кампанія. Інспектори перевіряють роботодавців, які за моніторинговими даними січня мають потенційно незадекларованих працівників. Нині на Рівненщині такі інспекційні відвідування розпочато у понад 100 суб’єктів господарювання.

Учасники наради обговорили механізми активізації роботи у напрямі детінізації зайнятості.

«Продовжуємо виконувати доручення Уряду. На Рівненщині вже спостерігається позитивна динаміка. Нам потрібно розуміти, що легальний ринок праці –це, передусім, створення цивілізованих умов роботи для людей. Така позиція повинна бути усвідомлена і стати нормою для суспільства», – підсумував Віталій Коваль.