gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: як вберегти життя та здоров’я під час робіт з ремонту автошляхів

15 березня 2019

Перед початком активного сезону дорожньо-будівельних робіт семінар для працівників Рівненського облавтодору провели фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Захід, що відбувся на базі Рівненської ДЕД, націлений на дотримання вимог з охорони праці під час проведення робіт з будівництва, ремонту та утримання автошляхів.

На семінарі начальник Управління Держпраці Юрій Наконечний наголосив на важливості заходів безпеки: «Триває активна підготовка до робочого сезону. Як правило, роботи проводяться в умовах інтенсивного руху, тому необхідна належна підготовка техніки та працівників. Зокрема, це стосується навчання. Серед причин нещасних випадків організаційна є найбільш поширеною. А в її основі лежить незнання працівниками правил, відсутність належного контролю за організацією та виконанням робіт».

Іван Онищук поінформував учасників семінару про травматизм в Рівненській області, зокрема в автодорожній галузі. Фахівець охарактеризував обставини та причини, травмування.

Як голова комісії із спецрозслідування нещасного випадку, що стався у 2018 році  в Дубенському ДЕД, Іван Онищук детально проаналізував причини трагедії:

  • незадовільне утримання обладнання. Незважаючи на відпрацьований нормативний термін служби обладнання, не було проведено експертне обстеження на визначення можливості подальшої експлуатації;
  • не належна організація виконання робіт;
  • особа, яка була смертельно травмована, перебувала в стані алкогольного сп’яніння, що свідчить про відсутність контролю за трудовою дисципліною.

Також Іван Онищук наголосив учасникам семінару на вимогах нещодавно прийнятих нормативно-правових актів з охорони праці. Зокрема, зупинився на оновлених правилах щодо вантажопідйомних механізмів та  посудин, що працюють під тиском.

Для того, щоб шляховики могли  отримати  більш поглиблені роз’яснення та знання, учасники наради вирішили провести тематичні кущові навчання. Це дозволить максимально охопити за територіальним розміщенням працівників усіх структурних підрозділів облавтодору.