Рівненщина: досягненню критеріїв гідної праці сприятиме розвиток правової свідомості

Круглий стіл «Право на працю, гідні умови праці – одне з фундаментальних прав людини» організувала Федерація профспілок Рівненської області за участі Управління Держпраці у Рівненській області. Захід, приурочений до Всесвітнього дня дій за гідну працю, згуртував голів обласних галузевих профоб’єднань, юристів, соціальних партнерів.

Про дотримання трудового законодавства на Рівненщині, легалізацію ринку праці та створення гідних умов поінформував начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний.

Голова ФПО Микола Шершун наголосив, що потрібні не гасла, а фаховий аналіз проблем працюючої людини. Тож учасники окреслили напрями роботи галузевих профспілок  у боротьбі з зарплатними боргами, нелегальною зайнятістю тощо.

Одне з ганебних явищ, яке спостерігається в Україні у відношенні до людини найманої праці, – заборгованість із заробітної плати. Рівненський «Авторемзавод» вкотре в «лідерах» – 6 млн грн заборгованості, близько 3 млн грн боргує працівниками ПрАТ «Азот».

На жаль нині багато роботодавців нехтує правами працівників, є непоодинокі випадки тиску. Причина у відсутності правової свідомості – наголошували спікери. Багато хто працює без належного оформлення трудових відносин. Особливо це розповсюджено в будівництві, торгівлі, переробній промисловості, де є непоодинокі випадки виробничого травматизму.

Учасники круглого столу прийняли Резолюцію з узагальненими пропозиціями і звернулися до громадськості області, владних структур та роботодавців із закликом реалізації критеріїв гідної праці.

Translate »