gov.ua Державні сайти України
Пошук

Продовжує роботу проект ЄС-МОП задля поліпшення умов праці в Україні та подолання нелегальної зайнятості

04 грудня 2018

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Сумській області Людмила Кучеренко взяла участь у триденному тренінгу для тренерів «Безпека та гігієна праці – методи управління ризиками (оцінка і контроль) та специфіка їх застосування інспекторами праці у автотранспортній галузі», який днями відбувся у Києві.

Мета тренінгу – покращити знання і вміння інспекторів праці щодо управління професійними ризиками, поведінки і практичних дій у ході інспекційної діяльності.

Учасників заходу прийшов привітати Роман Чернега, Голова Державної служби України з питань праці. Він наголосив на тому, що завданням таких тренінгів є побудова служби охорони праці на підприємствах в Україні на рівні Євросоюзу задля зниження показників виробничого травматизму. Європейський досвід із оцінки і управління ризиками на робочому місці – для інспекторів праці України.

Ділились досвідом іноземні фахівці Карел Ван Дамм, Генеральний радник Федеральної служби зайнятості, праці та соціального діалогу з питань державної служби, інспекційної служби з питань добробуту та охорони здоров’я на робочому місці, Бельгія, та Антоніу Сантуш менеджер проекту ЄС-МОП, Португалія.

Учасники тренінгу ознайомилися із рекомендацією МОП щодо тривалості робочого часу та періодів відпочинку на дорожньому транспорті, обговорили найбільш серйозні та найбільш поширені професійні ризики, відповідні превентивні і захисні заходи, методи оцінки ризику. Майбутні тренери навчилися розробляти допоміжні інструменти для інспекційної діяльності задля поширення набутих знань серед свої колег.

У ході інтерактивних вправ у конкретних робочих ситуаціях учасники тренінгу обстежували робочі місця, оцінювали ризики та надавали свої пропозиції щодо зменшення дії цих ризиків на працівників.

На третій день учасники тренінгу з безпеки і гігієни праці відвідали транспортне підприємство ПАТ «Київська виробнича компанія «Рапід». Першу оцінку ризиків там зроблено іще у 2007 році. Гостей ознайомили із успішними практиками підприємства у його виробничій діяльності.