Про нещасні випадки на будівельному майданчику Харкова

 

4 та 14 жовтня 2018 року, на будівельному майданчику Харкова, у одного підприємця, трапилось два трагічні випадки – падіння робітників з висоти, під час монтажу покрівлі будівлі.

При цьому треба зауважити що за результатами проведеного аналізу з питань незадекларованої праці,  однією з найбільш ризикованих галузь, як з питань охорони праці так і неоформлених працівників є будівельна галузь.

Під час роз’яснювальних заходів, Головне управління Держпраці у Харківській області завжди наголошує, що працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – соціально незахищені, вони не охоплені державним наглядом та захистом у сфері праці та охорони праці.

Це означає – що такі працівники не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди здоров’ю в результаті нещасних випадків. А у разі смерті працівника, внаслідок травми чи професійного захворювання, потерпілі і членів їх сімей, залишаються без годувальника, сам на сам зі своєю бідою.

На зараз, у разі смерті на виробництві, утриманці потерпілого отримають разову допомогу у розмірі – 184 тисячі грн., а також щомісячні страхові виплати згідно чинного законодавства.

Що стосується офіційних даних з виробничого травматизму то на Харківщині спостерігається його зростання.

Так, за 9 місяців 2018 року на підприємствах м Харкова і області травмовано 118 працівників, проти 109 за аналогічний період минулого року.

Що стосується смертельного травматизму, то ми спостерігаємо стійку тенденцію до його зменшення. Так за 9 місяців 2018 року загинуло 8 осіб, проти 14 за аналогічний період минулого року.

Однак за оцінками Світового банку, який здійснював в Україні відповідні дослідження, рівень травматизму на українських підприємствах вище офіційних статистичних даних в десятки разів. Причина – нелегальна праця.

Держпраці наголошує! Дуже важко визнати нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання, яке отримане в результаті дії небезпечних або шкідливих умов праці, коли не можливо встановити факт трудових відносин між працівником та роботодавцем.

Translate »