Полтавщина: на спільній нараді обласних управлінь Держпраці, Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби обговорили питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Засідання відбувалося у рамках виконання Плану заходів координації спільних дій відомств по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників. Під час зустрічі представники органів Держпраці, ДФС та Пенсійного фонду обговорили механізми реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, запобігання «тіньової» зайнятості та виконання урядових доручень щодо взаємодії контролюючих органів стосовно моніторингу відомостей, що містять ознаки порушень законодавства про працю.

Начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак нагадав присутнім, що постанова Кабінету Міністрів України “Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26 квітня 2017 року № 295, якою були затверджені нові порядки державного контролю і нагляду за додержанням законодавства про працю, набула чинності 16 травня. Керівник наголосив, що на сьогодні контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням, що видається Державною службою України з питань праці. Посвідчення видаватимуть як інспекторам праці, які працюють в Держпраці, так і новопризначеним інспекторам праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, які перевірятимуть питання праці виплати заробітної плати, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин. Порядком визначено вичерпний перелік підстав для проведення таких інспекційних відвідувань.

З метою виконання урядових доручень та координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників в червні минулого року управліннями Держпраці, ДФС та Пенсійного фонду було підписано спільний лист. Цим документом передбачено щомісячний обмін між відомствами інформацією щодо роботодавців, які допускають порушення законодавства про працю. При цьому Сергій Щербак відмітив, що однією з підстав для проведення Управлінням Держпраці заходу державного контролю може стати інформація щодо працівників, які виконують роботи за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року. Забезпечити наглядовців цими даними можуть територіальні органи Пенсійного фонду. Оскільки надання такої інформації спільним листом не передбачено, керівник Управління звернувся до підписантів з пропозицією переглянути зміст документу та внести корективи з урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 року № 295.

Translate »