Планова перевірка КП «Житомирводоканал»: виявлено численні порушення законодавства з охорони праці та промислової безпеки

Під час планової перевірки КП «Житомирводоканал» інспектори Управління Держпраці зафіксували 85 суттєвих порушень, що створюють загрозу життю та здоров’ю співробітників. Зокрема, деякі працівники підприємства допущені до виконання робіт без проходження попереднього медичного огляду, відповідного навчання і перевірки знань з охорони праці. Немає низки необхідних документів дозвільного характеру, зокрема дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Не проведено технічні огляди обладнання каналізаційно-насосної станції, відсутні протоколи випробувань трансформаторних підстанцій та опору ізоляції кабелів напругою вище 1000 В. Підприємство не оформило і не зареєструвало декларацію відповідності матеріально-технічної бази умовам виконання робіт підвищеної небезпеки.

Працівники КП «Житомирводоканал», які виконують роботи в колодязях, не укомплектовані достатньою кількістю засобів індивідуального захисту відповідно до Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць. До того ж відсутні протигази типу «Акваланг», які передбачені для виконання робіт під час аварій, та просрочений термін експлуатації ізолюючих протигазів.

За результатами контрольного заходу керівнику видано обов’язковий до виконання припис, попереджено про необхідність негайної зупинки експлуатації устаткування підвищеної небезпеки і виконання робіт підвищеної небезпеки.

Управлінням Держпраці у Житомирській області направлено адміністративний позов до суду щодо заборони експлуатації каналізаційно-насосної станції, 10 трансформаторних підстанцій, 48 транформаторів, автомобільного крану, газобалонного обладнання, встановленого на автомобілях підприємства, 9 одиниць ручного інструменту, зварювального напівавтомату, вантажопідіймальних механізмів і електродвигунів, електрозварювального апарату, автозаправної станції, а також відсторонення від роботи працівників каналізаційно насосної станції, що користуються вантажопідіймальними механізмами, та працівників хімлабораторії.

 

 

 

 

Translate »