Пілотна кампанія з виявлення незадекларованої праці: підприємці Черкас дискутували за «круглим столом»

В Управлінні Держпраці у Черкаській області пройшло засідання «круглого столу», участь в яких взяли заступник начальника Управління Марина Жаркова, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Любов Ткаченко та інспектори праці відділу Тетяна Лопух, Олександр Ушанов, Тетяна Томіленко та Марина Шевченко, підприємці сфери торгівлі м. Черкаси.

Обговорили питання проведення пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці, відповідальності роботодавців у разі порушення вимог законодавства, оформлення працівників на сезонні роботи, порядку проведення перевірок тощо.

Присутні роботодавці відзначили, що неофіційне працевлаштування негативно позначається на якості виконання робіт найманими працівниками, які за умов «тіньової» зайнятості безвідповідально ставляться до роботи, у разі порушень правил трудового розпорядку знімають з себе будь-яку особисту відповідальність. Подібна ситуація негативно позначається на прибутковості бізнесу, формує у покупців негативний імідж суб’єктів господарювання сфери торгівлі.

Негативні наслідки незадекларована праця має і для найманих працівників, дозволяючи роботодавцям уникати відповідальності у разі настання нещасного випадку, наголосила Тетяна Лопух. Фахівець поінформувала про визначену законодавством відповідальність роботодавців у разі виявлення незадекларованої праці, запропонувала звертатися до фахівців Управління у разі виникнення питань чи необхідності роз’яснень.

По завершенні «круглого столу» присутні отримали інформаційні матеріали, брошури для найманих працівників та роботодавців.

Translate »