gov.ua Державні сайти України
Пошук

Переваги задекларованої праці обговорили у телеефірі Суспільне:Черкаси

21 лютого 2020

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Черкаській області Ірина Щербата і начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Черкаській області Ганна Кучер взяли участь у програмі «Тема дня» на телеканалі Суспільне:Черкаси.

Учасники ефіру підбили підсумки інформаційної-роз’яснювальної кампанії, реалізованої на Черкащині.

Ганна Кучер детально зупинилася на проведенні в області інспекційної кампанії, що охоплює сферу торгівлі, надання послуг, громадського харчування та тимчасового розміщення. Ірина Щербата поінформувала глядачів про заплановані в 2020 році заходи контролю та акцентувала увагу працівників на ризиках незадекларованої праці.

Фахівці Управління нагадали глядачам, що у разі виявлення незадекларованого працівника, інспектор буде зобов’язаний вжити заходи щодо притягнення винних осіб до відповідальності. Як наголосили учасники ефіру, офіційне працевлаштування гарантує працівнику право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки тощо.

Тіньова зайнятість невигідна для бізнесу і працівників, підсумували Ганна Кучер та Ірина Щербата під час ефіру. Роботодавців Черкащини закликано належно оформити трудові відносини з працівниками.