Особливості праці молоді та права неповнолітніх у трудових правовідносинах обговорили з керівництвом ПАТ «Тернопільський молокозавод»

У Приватному акціонерному товаристві «Тернопільський молокозавод»  відбулася нарада  з керівниками структурних підрозділів до Всесвітнього дня охорони праці за участю головного державного інспектора Управління Держпраці в Тернопільській області Ірини Корнійчук.

Цього року Всесвітній день охорони  праці  проходить під девізом «Захищене і здорове покоління». Метою дня охорони праці є привернення уваги суспільства, особливо молоді до важливості питань охорони праці. Режим праці та відпочинку має значний вплив на стан здоров’я працюючого. Його порушення призводить до втоми, зниження уваги та збільшення ризику виникнення нещасних випадків і аварій на виробництві.

Враховуючи певні фізичні, фізіологічні та інші особливості неповнолітніх, держава піклується про молоде покоління, створюючи, з одного боку, умови для реалізації права громадян на працю, а з іншого – не допускаючи того, щоб робота зашкодила їх здоров’ю. Тому на нараді особливу увагу було приділено питанню охороні праці неповнолітніх.

 Неповнолітні влаштовуються на роботу, як правило, після досягнення 16 років. За згодою одного з батьків чи опікуна можуть влаштовуватися на роботу особи, які досягли 15 років. Забороняється допускати неповнолітніх до нічних, надурочних робіт та у вихідні. Забороняється використання праці осіб віком до 18 років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці та на підземних роботах. Граничні норми підіймання і переміщення важких речей для неповнолітніх встановлені в залежності від віку, статті і тривалості робіт. Неповнолітні приймаються на роботу лише після медичного огляду.

Серед основних питань, які обговорили учасники наради були такі: як правильно організувати робоче місце і оформити учня на виробничу практику, хто має право вимагати дострокового розірвання трудового договору з неповнолітнім?

Translate »