Онлайн-прийом громадян: Голова Держпраці зосередився на питанні видачі дозволів на газозварювальні роботи

На онлайн-прийомі до Голови Держпраці Романа Чернеги звернулися громадяни Кіровоградської області. Володимир Гаращенко, інженер з охорони праці Приватного акціонерного товариства «Гідросила ЛЄДА», розповів, що підприємство переважно використовує електрозварювальне обладнання і має дозвіл на зварювальні роботи. Проте час від часу виконуються і газозварювальні роботи. Тому він вирішив з’ясувати, чи  потрібно у такому разі отримувати дозвіл на газозварювальні роботи?

Голова Держпраці зазначив, що стаття 21 Закону України «Про охорону праці» регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року  № 1107.

Згідно з пунктом 9 Порядку для одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, який видає територіальний орган Держпраці, роботодавець, виробник або постачальник (уповноважена особа) подає особисто чи надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до державного адміністратора заяву, до якої додається висновок експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт.

Якщо суб’єкт господарювання виконує роботи підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 2 (зварювальні, газополум’яні (до них відносяться газозварювальні), наплавні роботи (пункт 23 додатку 2 до Порядку), то йому необхідно одержати відповідний дозвіл згідно з вимогами Порядку.

Роман Чернега порадив не зволікати та не покладатися на долю, а дбати про безпечні умови праці. Отримати належні дозволи – це значить уникнути проблем під час ймовірних перевірок, нещасних випадків з працівниками, які виконують газозварювальні роботи.

Останнім часом в суспільстві поширюються чутки стосовно того, що через певний час пенсіонерам потрібно буде обирати, або працювати та отримувати зарплатню, або йти на законний відпочинок і отримувати пенсію без можливості працевлаштування. Так, Людмила Шевченко звернулася до Голови Держпраці із запитанням, чи має вона  право працювати на пенсії та чи не обернеться таке рішення проти неї? Голова Держпраці зазначив, що дане питання не порушується на державному рівні, Трудовий кодекс забороняє будь-яку дискримінацію, в тому числі і за віком, а тому Людмила Михайлівна та й усі пенсіонери нашої країни мають законне право працювати, отримувати зарплату та пенсію одночасно.

Онлайн-прийом відвідало 5 мешканців Кіровоградської області. Зокрема, розглядалися питання щодо штрафних санкцій, виплати мінімальної заробітної плати, особливостей виконання робіт підвищеної небезпеки.

Translate »