Нова Одеса: перехід на нові умови технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання

Зміни у порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем  газопостачання житлових будинків, громадських будівель, багатоповерхівок, підприємств побутового та комунального призначення стали приводом  жвавої дискусії між   фахівцями ПАТ «Миколаївгаз», посадовими особами управління Держпраці у Миколаївській області та представниками міської ради м.Нова Одеса, головами сільських рад Новоодеського району, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Під час заходу зазначалось, що з 01 серпня 2018 року ПАТ «Миколаївгаз» припинив виконання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем та їх випробування на щільність у житлових багатоквартирних будинках на безоплатній основі і наразі переходить на виконання зазначених робіт на умовах вільного ринку, тобто  договірних умовах.

Сергій Джігімон, начальник відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Миколаївській області, наголосив на  словах представника ПАТ «Миколаївгаз» щодо змін внесених у чинне законодавство  та додав, що договір між  уповноваженою особою співвласників будинків і суб’єктом, що має право на виконання зазначених робіт, містить умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до чинного законодавства.

Посадовець зазначив, що вимоги Правил безпеки системи газопостачання передбачають: у разі незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку     розподіл природного газу припиняється. І це, на думку Сергія Джігімона, – правильно. Бо неналежний стан систем газопостачання загрожує найдорожчому – життю людини.

Серед іншого, учасники заходу обговорили умови, на який укладається договір розподілу природного газу, зокрема визначення межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності.

Translate »