gov.ua Державні сайти України
Пошук

Науково-практична конференція на тему : «Вдосконалення системи колективно-договірного регулювання як необхідна умова стабільності соціально-трудових відносин та подальшого розвитку соціального діалогу в Україні»

13 листопада 2018

08 листопада 2018 року відділенням Національної служби посередництва і примирення в Харківській області спільно із Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» була проведена науково-практична конференція на тему : «Вдосконалення системи колективно-договірного регулювання як необхідна умова стабільності соціально-трудових відносин та подальшого розвитку соціального діалогу в Україні»

В роботі конференції взяла участь заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області – Олена Петренко. А також представники Об’єднання організацій роботодавців Харківщини, Об’єднання профспілок Харківської області, Харківського обласного центру зайнятості, голови обласних профспілкових організацій, керівники підприємств Харківщини, науковці та трудові арбітри.   

В своєму виступі  Олена Петренко зазначила, що одна із серйозних проблем в країні була і залишається  – рівень тіньової зайнятості. Адже працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – це сектор, який не охоплений державним наглядом у сфері праці та охорони праці. Це означає, що такі працівники втрачають не тільки соціальні гарантії сьогодні, а й позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому . Що вони не можуть бути захищені системою охорони праці, потерпілі і членів їх сімей (у разі смерті працівника внаслідок травми чи професійного захворювання) не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті зазначених випадків, а дійсний стан виробничого травматизму не знає ніхто.

Розповіла як фахівцями Головного управління Держпраці у Харківській області проводиться роз’яснювальна робота з підприємницьким середовищем, безробітними, шукаючими роботу про важливість легального працевлаштування, про соціальну захищеність при “офіційному працевлаштуванні

Звернула увагу на Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р. «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».