Нарада на Придніпровській ТЕС: про новації у законодавстві про працю та виробничий травматизм

За участі фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проведено нараду з колективом Придніпровської теплової електростанції з питань попередження виробничого травматизму та нововведень у трудовому законодавстві.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З доповідями виступили: начальник відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об`єктами котлонагляду та підйомними спорудами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області – Андрій Воловицький, заступник голови Дніпропетровської обласної організації профспілок працівників енергетичної та електротехнічної промисловості – Микола Риженков, голова профкому ДТЕК Придніпровська ТЕС – Олександр Аносін та інші керівники підприємства.

Андрій Воловицький навів приклади нещасних випадків зі смертельним наслідком, до яких призвело порушення правил безпеки під час виконання робіт. Він, зокрема, зазначив, що у разі виконання робіт на умовах цивільно-правового договору при настанні нещасного випадку ані постраждалий, ані члени його сім’ї не отримають виплат з фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві. Було встановлено, що найчастіше на виробництві травмуються або молоді та недосвідчені працівники, або люди з великим досвідом та стажем роботи.

Микола Риженков поінформував присутніх про зміни у трудовому законодавстві, акцентувавши на посиленні фінансової відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю, а також у разі недопуску до перевірки з питань додержання законодавства про працю.

Про здобутки у сфері охорони праці повідомив керівник департаменту з охорони праці та промислової безпеки Микола Середа. На підприємстві з минулого року реалізуються програми з формування культури безпеки праці, впроваджений пілотний проект щодо підвищення рівня безпеки робітників. Для нових працівників планується ввести каски розпізнавального кольору. Також з метою покращення комунікації працівників станції з департаментом охорони праці запроваджено День відкритих дверей.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Представники здоровпункту зауважили, що для якісного та безпечного виконання робіт дуже важливе фізичне та психічне здоров’я працівників, адже у стані стресу, порушення здоров’я людина більше схильна до травмування на роботі. Тому було наголошено на необхідності слідкувати за своїм здоров’ям та звертатися за допомогою до психолога.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Завершуючи нараду, Андрій Воловицький вкотре нагадав про небезпеку, яку несе у собі стрес, і закликав систематично проводити профілактичні заходи із запобігання стресам на робочому місці.

Translate »