Начальник Управління Держпраці у Полтавській області взяв участь у роботі колегії Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області

Відбулось засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області. Головними темами обговорення стали підсумки роботи за 2018 рік та визначення завдань щодо вдосконалення подальшої роботи відомства. Засідання проходило під головуванням Голови правління Пенсійного фонду України Євгенія Капінуса. У роботі колегії взяли участь Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь, керівництво Головного управління та об’єднаних управлінь Пенсійного фонду, соціальні партнери.

Вступне слово взяв Голова облдержадміністрації, який привітав учасників колегії та підкреслив, що підтримує всі ініціативи, які планує впровадити Пенсійний фонд, адже своєчасна виплата пенсій, забезпечення вікової  частини області, що є надзвичайно вразливою, – мета спільна.

Під час своєї доповіді начальник Головного управління Пенсійного фонду Володимир Тараторін зауважив, що на сьогоднішній день пенсійним забезпеченням в області охоплено майже 438 тис. громадян, а загальна сума виплачених мешканцям регіону пенсій протягом 2018 року склала 13,4 млрд грн, що на 2,6 млн грн  більше, ніж за попередній рік з яких 22 тис. – колишні військовослужбовці. Також керівник зазначив, що в числі пенсіонерів Полтавщини налічується 84,5 тис. громадян, які продовжують працювати. В області оперативно забезпечується виплата пенсій близько 9 тис. вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей. Крім того, Володимир Тараторін додав, що у новий рік, із новими пенсіями увійшли як колишні військовослужбовці, так і окрема частина громадян, що одержують трудові пенсії. З першого січня 2019 року військові пенсії на Полтавщині зросли, в середньому, на 415 гривень, а за два роки стануть більшими приблизно вдвічі.

Також у ході колегії про свою роботу прозвітували керівники Кременчуцького та Миргородського об’єднаних управлінь Пенсійного фонду України в Полтавській області.

У своїй доповіді начальник Управління Держпраці у Полтавській області Сергій Щербак підкреслив, що боротьба з нелегальним працевлаштуванням – пріоритетний напрям у роботі Управління.  Керівник наголосив, що Держпраці, першочергово,  має на меті попередити виникнення випадків порушення законодавства про працю з боку роботодавців, і саме тому інформаційну-роз’яснювальну роботу відомство проводить постійно. Та разом з тим, Управління вживає всі можливі заходи по боротьбі з нелегальною зайнятістю і тіньовими зарплатами, передбачені чинним законодавством. Така робота  будується, перш за все, на співпраці з органами Пенсійного фонду, фіскальної служби, центру зайнятості, управліннями соціального захисту, профспілки та громадськими формуваннями. Так, за інформацією Пенсійного фонду, протягом 2018 року Управлінням Держпраці проведено 917 заходів контролю, що становить майже 60% від загальної кількості інспекційних відвідувань. Як результат – на 838 підприємствах зафіксовано порушення законодавства про працю, у тому числі у 45 роботодавців виявлено 448 працівників, які виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів, що мали ознаки трудових. Крім того, основну увагу Управління приділяє виконанню урядових розпоряджень щодо дентінізації відносин у сфері зайнятості населення. Так, з жовтня по грудень минулого року полтавськими наглядовцями було проведено 134 заходи державного контролю щодо легалізації найманої праці, з них 27 інспекційних відвідувань – за інформацією Пенсійного фонду. Як результат – у 44 роботодавців було виявлено 143 працівника, які допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин.

“Від злагоджених і конструктивних дій органів Пенсійного фонду та Держпраці залежить наповнення коштами бюджетів усіх рівнів для збільшення ресурсу на фінансування пенсійних виплат, а отже, і захист прав громадян та їх соціальне забезпечення”, – переконаний Сергій Щербак.

Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус розповів, що наразі весь пенсійний фонд працює над одним великим завданням – проведення перерахунку пенсій.

“Головне управління в Полтавській області справиться з цим завданням і вже з березня наші пенсіонери отримають відповідне підвищення. Передбачено, що ми повинні на 50% врахувати індекс інфляції та на 50% зростання рівня середньої заробітної плати. Ми сподіваємося, що Уряд найближчим часом прийме відповідне рішення Кабінету Міністрів України, і ми проведемо перерахунки для пенсіонерів”, – зазначив Євгеній Капінус.

Translate »