На засіданні ради Черкаської ОДА з питань безпечної життєдіяльності населення обговорили стан виробничого травматизму та охорони праці в області

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Черкаській області Віталій Мащенко, фахівці Управління взяли участь у засіданні ради обласної державної адміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення, що проходила під головуванням заступника директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Олега Шимчука.

Під час засідання Віталій Мащенко висвітлив стан виробничого травматизму, промислової безпеки та охорони праці в області за 2018 рік.

«Основними причинами травмування працівників незмінно залишаються організаційні, які складають більше ніж 80% від загальної кількості. У першу чергу, це відсутність на підприємствах дієвої системи управління охороною праці, що призводить до невиконання вимог інструкцій з охорони праці та невиконання посадових обов’язків як посадовими особами підприємства, так і самими працівниками», – наголосив Віталій Мащенко.

Фахівець підкреслив, що на багатьох підприємствах, в установах і організаціях області не визначено функціональні обов’язки посадових осіб, не укомплектовано відповідними спеціалістами служби охорони праці, до виконання робіт підвищеної небезпеки допускаються працівники без проведення навчання і перевірки знань.

Перший заступник начальника Управління детально зупинився на питаннях стану травматизму при використанні газу в побуті, стані виконання Комплексних заходів профілактики та зниження рівня травматизму при використанні газу в побуті.

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС (агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері) Управління Анатолій Карпенко доповів про стан виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах АПК області у 2018 році, поінформував про заходи з організації безпечного проведення весняно-польових робіт у 2019 році.

Стан організації і проведення профілактичних медичних оглядів працівників певних категорій в Черкаській області за 2018 рік висвітлив головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Володимир Купрій.

На засіданні підведено підсумки виконання плану заходів із підготовки та проведення у 2019 році Тижня охорони праці в області.

Translate »