На засіданні колегії Управління Держпраці у Закарпатській області проаналізували стан виробничого травматизму в області

На колегію Управління Держпраці в Закарпатській області були запрошені представники Державної служби України з питань праці, громадської ради при Управлінні Держпраці в Закарпатській області,  обласної ради профспілок та посадові особи окремих підприємств області, де спостерігається зростання рівня виробничого травматизму.

Про підсумки роботи за перший квартал поточного року доповів начальник Управління Богдан Дорош. Він зауважив, що основні зусилля посадових осіб Управління були спрямовані на  легалізацію тіньової зайнятості, зменшення заборгованості із заробітної плати, контроль дотримання розміру мінімальної заробітної плати та посилення вимог до роботодавців з метою запобігання виробничому травматизму.

Окрему увагу Богдан Дорош звернув на роботу Управління з підприємствами-боржниками. Стосовно виробничого травматизму на підприємствах він констатував негативну статистику в машинобудівній і лісовій галузях. При цьому керівник наголосив, що саме проведені держінспекторами всебічні перевірки і виявили приховані випадки. Знизився рівень виробничого травматизму у соціальній сфері. На завершення Богдан Дорош наголосив на неприпустимості будь-яких корупційних діянь з боку фахівців Управління.

Перший заступник начальника Василь Грицик і заступник Володимир Горєв відзвітували про виконану роботу,  вказали на допущені колегами помилки, визначили шляхи їх усунення та окреслили подальші плани.

Начальник відділу зайнятості центрального апарату Держпраці Світлана Стасюк порушила важливе питання сьогодення – зайнятості та працевлаштування інвалідів. Зокрема, фахівець проаналізувала роботу Управління Держпраці у Закарпатській області в цьому напрямі, відзначила позитивну тенденцію у звітності, розповіла про три світові моделі зайнятості і охарактеризувала українську модель.

Члени колегії заслухали також представників підприємств, де за звітний період зафіксовані факти виробничого травматизму. Кожен із запрошених повідомив, які заходи вжито для запобігання виникненню таких випадків у подальшому. Відповідальні особи ТОВ «Флекстронікс ТзОВ» поділилися своїм досвідом організації системи охорони праці на підприємстві, зокрема й щодо навчання персоналу та проходження медичних оглядів.

Translate »