На засіданні колегії Головного управління Держпраці у Луганській області підвели підсумки роботи за І півріччя 2017 року

Аналізуючи здійснення державного нагляду за станом охорони праці та  промислової безпеки на піднаглядних підприємствах в умовах дії мораторію на проведення планових перевірок на засіданні колегії Головного управління Держпраці у Луганській області, було зазначено, що 52 позапланові перевірки виявили 622 порушення нормативно-правових актів. Накладено 16 адміністративних штрафів. За рішенням Луганського окружного адміністративного суду призупинено ведення робіт на 7 об’єктах вугільних шахт.

Державними інспекторами проведено 25 позапланових перевірок дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У 13 роботодавців виявлена значна кількість порушень законодавства про працю. Винесено 11 постанов про накладання фінансових санкцій у сумі 54,4 тис. грн.

Фахівці Головного управління взяли участь у 27 засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, 7 нарадах з територіальними громадами щодо реалізації органами місцевого самоврядування повноважень, передбачених ч. 3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування». Загалом нспекторським складом проведено 4645 превентивних заходів у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, додержання законодавства про працю, зайнятість населення.

Контрольно-профілактична робота дала позитивні результати: зниження рівня виробничого травматизму на 22 відсотки, зокрема зі смертельним наслідком – на 80 відсотків. Переважають організаційні причини настання нещасних випадків (61% випадків), тобто відсутність або неякісне проведення інструктажу, порушення технологічного процесу, невиконання посадових обов’язків.

Колегія розглянула питання звернення громадян. Протягом звітного періоду надійшло 439 звернень. На всі звернення були надані відповіді та роз’яснення. Значна частина звернень надійшла від громадян, що потребують соціального захисту та підтримки.

Translate »