gov.ua Державні сайти України
Пошук

На телеканалі «Миколаїв»: про безпеку експлуатації АЗС

06 травня 2019

На телеканалі «Миколаїв» журналіст Федір Бондар підняв на обговорення ситуацію, що сталася 25 квітня 2019 року на одній з автозаправних станцій Миколаєва, а саме розгерметизація резервуара з газом. Екстрені служби відреагували оперативно. Потерпілі в результаті інциденту відсутні.

Допомогти телеглядачам розібратися з питаннями стосовно норм, яких необхідно дотримуватися при будівництві, та вимог, які повинні забезпечуватися при експлуатації, автозаправних станцій до студії завітали гості, а саме: начальник відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Миколаївській області Сергій Джігімон та депутат Миколаївської міської ради Сергій Танасов.

Під час ефіру було окреслено процедуру проектування та будівництва автозаправних станцій, наголошено на обов’язковості оповіщення населення щодо будівництва об’єкта підвищеної небезпеки, проінформовано про порядок виділення земельної ділянки для будівництва.

Сергій Джігімон визначив порядок, періодичність проведення перевірок суб’єктів господарювання, в тому числі АЗС та АЗГП, та повідомив повноваження Держпраці та її територіальних органів у зазначеному напрямку.

В процесі ефіру була висвітлена інформація про роботу, яка провадиться, на території області та міста з питань перевірки законності встановлених автозаправних станцій та наведено приклади протидії незаконно влаштованим об’єктам підвищеної небезпеки у місті Вознесенську.

Наприкінці ефіру, Сергій Джігімон зазначив, що основним інструментом управління Держпраці у Миколаївської області у боротьбі з нелегальними заправками є інформаційно-роз’яснювальні кампанії. Головна мета яких – змінити ставлення підприємців до дотримання вимог охорони праці та промислової безпеки, розповсюдження знань вимог безпеки. «Між тим, сумлінність дотримання залежить від самого суб’єкта господарювання», – підсумував посадовець.