На Сумщині розпочато проведення заходів щодо здійснення нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері

Заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко взяла участь у нараді з питань запобігання і протидії нелегальній міграції, яка відбулась в Головному Управлінні Національної поліції. В заході також взяли участь представники Національної поліції, Управління патрульної поліції, Міграційної служби, Держприкордонслужби, Служби безпеки України, Служби з надзвичайних ситуацій та Нацгвардії  в Сумській області.

В рамках здійснення нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері та проведення цільових профілактичних заходів під умовною назвою «Мігрант» представники відомств узгодили план спільних дій щодо виявлення іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України, та фактів нелегальної праці іноземців.

Наталія Антоненко поінформувала присутніх про підстави для проведення інспекційних відвідувань, визначені Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Фахівець зазначила, що контрольні заходи проводяться, зокрема, за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин та за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю) про виявлені в ході виконання ними контрольних повноважень ознак порушення законодавства про працю. Це надає можливість органам державного контролю ефективно співпрацювати в напрямку виявлення нелегальної праці іноземців та осіб без громадянства.

Translate »