На семінарі у Новомиколаївському районному центрі зайнятості говорили про легалізацію зайнятості

Головний державний інспектор ГУ Держпраці у Запорізькій області Микола Єременко взяв участь у семінарі в Новомиколаївському районному центрі зайнятості на тему: «Легальна зайнятість».

Виступаючи перед учасниками семінару він зазначив, що при легальному працевлаштуванні роботодавцю необхідно перш за все оформити наказ про прийняття на роботу працівника на підставі його заяви та повідомити центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Відповідаючи на питання слухачів, Микола Єременко наголосив, що слід відрізняти цивільно-правовий договір (договір підряду) і трудовий договір. Основною ознакою, яка відрізняє цивільні відносини від трудових, є те, що трудовим законодавством регулюється процес організації трудової діяльності.

За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, метою договору є отримання певного матеріального результату. Виконавець, який працює за цивільно-правовим договором, на відміну від працівника, який виконує роботу відповідно до трудового договору, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, хоча і може бути з ними ознайомлений, – він сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик, а працівник не зараховується до штату установи (організації), до трудової книжки не вноситься запис та не видається розпорядчий документ про прийом його на роботу на певну посаду.

Translate »