На Рівненській АЕС керівництво УКБ та фахівці Управління Держпраці узгодили призначення координаторів будівництва

Посадові особи Управління Держпраці у Рівненській області проводять роботу, спрямовану на реалізацію суб’єктами господарювання  нововведених Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках. Нагадаємо, що саме цей документ розроблено на основі Директиви 92/57/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24 червня 1992 року про мінімальні вимоги щодо безпеки і захисту здоров’я на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (восьма окрема Директива у значенні частини 1 статті 16 Директиви 89/391/ЄЕС).

        Начальник відділу нагляду на будівництві та котлонагляді Управління Іван Онищук та головний державний інспектор відділу Костянтин Мартинюк провели роз’яснювальні заходи в місті Вараш. Зокрема, фахівці Управління зустрілися з керівництвом Управління капітального будівництва ВП ”Рівненська АЕС”.

         Учасники зустрічі обговорили проблемні питання щодо призначення координаторів з питань охорони праці на стадіях будівництва та розроблення проектної документації на будівництво, а також розроблення плану з охорони праці.

Увага!

Відповідно до МІНІМАЛЬНИХ ВИМОГ координатори з питань охорони праці повинні мати необхідну підготовку для виконання своїх функцій:

  • вищу освіту відповідного напряму підготовки;
  • не менше 5 років професійного досвіду у сфері архітектури, будівництва або управління будівельними майданчиками;
  • підтверджену незалежним органом кваліфікацію за професією інженер з охорони праці (будівництво).

      На зустрічі було прийнято рішення про проходження посадовими особами Управління капітального будівництва ВП ”Рівненської АЕС” сертифікації, яку мають проводити акредитовані органи.

      Фахівці обговорили питання, що стосуються практичного функціонування мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, а саме:

  • вжиття необхідних запобіжних заходів для безпечних та здорових умов праці,
  • принципи оцінки ризиків,
  • управління виробничою безпекою як частиною управління бізнес-процесом в цілому

Більш детальна інформація щодо впровадження Мінімальних вимог буде надана на семінарі, який заплановано провести в Управлінні Держпраці у Рівненський області у січні 2020 року.

Translate »