gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Рівненщині посилять контроль за якістю експертизи

23 травня 2019

Відбулася робоча зустріч керівників і посадових осіб ДП «Рівненський експертно-технічний центр Держпраці» та Управління Держпраці у Рівненській області. На заході йшлося про зміни, внесені до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107.

Учасники проаналізували роботу за 2018 рік щодо видачі документів дозвільного характеру та прийняття рішень про відмову у їх видачі.

Увагу фахівців ЕТЦ  було акцентовано на завданнях з покращення якості висновків експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, на підставі яких видається документ дозвільного характеру.

Саме висновок експертизи містить інформацію про відповідність (невідповідність) об’єкта експертизи вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки і дає можливість оцінити спроможність суб’єктів господарювання виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки. Тому, як підкреслив начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний,  необхідно посилити контроль з боку посадових осіб за якістю висновків експертизи.