gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Полтавщині відзначатимуть День охорони праці

16 квітня 2019

Всесвітній День охорони праці 28 квітня відзначає майже вся світова громадськість. Щорічна гуманна акція набула офіційного державного рівня в нашій країні відповідно до Указу Президента України від 16 серпня 2006 року. Цьогоріч День охорони праці проходить під девізом – “Безпечне та здорове майбутнє праці”.

Відзначатимуть День охорони праці й на Полтавщині, яка за більшістю показників належить до найрозвинутіших регіонів України. Адже деякі галузі промисловості займають провідні позиції у державі. Головною метою щорічної акції – привернути увагу та сформувати свідоме ставлення кожного роботодавця і працівника до мінімально можливого рівня виробничих ризиків, поєднати зусилля суспільства, органів державної влади, громадських профспілкових організацій у профілактиці виробничого травматизму та професійної захворюваності.

Керівництво Управління Держпраці у Полтавській області звернулося до керівників підприємств з пропозицією підтримати цю гуманну акцію та провести заходи, які б сприяли безпеці праці. Серед основних заходів Управління передбачає провести на обласному рівні прес-конференції, огляди-конкурси з охорони праці серед підприємств, тематичні виставки-презентації, ярмарку-продаж спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту. За постійне та активне сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшенню умов праці, виявлену ініціативу й плідну роботу в цих напрямках відбудеться нагородження та заохочення кращих працівників підприємств. Вшанування пам’яті загиблих працівників – є одним із основних заходів, присвячених Дню охорони праці. За участю представників місцевої влади, Держпраці та керівників найпотужніших підприємств у  м. Горішні Плавні, біля пам’ятника загиблим на виробництві, щорічно проходить мітинг та покладання квітів до пам’ятного знаку.

Особливу увагу цьогоріч приділять молоді. Пізнавальні семінари, колоквіуми, відкриті уроки, цікаві конкурси та вікторини з охорони праці готують працівники Держпраці для полтавських студентів та школярів. Крім того, спільно з Департаментом освіти і науки Полтавської ОДА Управління організовує виставку кращих робіт учасників регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей” та нагородження переможців, яке відбудеться 23 квітня у приміщенні Полтавського ОЦЕВУМ.

За підсумками проведення тижневика охорони праці планується проведення урочистої наради з роботодавцями та соціальними партнерами, а 25 квітня відбудеться святковий концерт для ветеранів системи охорони праці, що вже стало доброю традицією для працівників полтавського Управління Держпраці.