На Полтавщині відзначатимуть День охорони праці

Всесвітній День охорони праці 28 квітня відзначає майже вся світова громадськість. Щорічна гуманна акція набула офіційного державного рівня в нашій країні відповідно до Указу Президента України від 16 серпня 2006 року. Цьогоріч День охорони праці проходить під девізом – “Безпечне та здорове майбутнє праці”.

Відзначатимуть День охорони праці й на Полтавщині, яка за більшістю показників належить до найрозвинутіших регіонів України. Адже деякі галузі промисловості займають провідні позиції у державі. Головною метою щорічної акції – привернути увагу та сформувати свідоме ставлення кожного роботодавця і працівника до мінімально можливого рівня виробничих ризиків, поєднати зусилля суспільства, органів державної влади, громадських профспілкових організацій у профілактиці виробничого травматизму та професійної захворюваності.

Керівництво Управління Держпраці у Полтавській області звернулося до керівників підприємств з пропозицією підтримати цю гуманну акцію та провести заходи, які б сприяли безпеці праці. Серед основних заходів Управління передбачає провести на обласному рівні прес-конференції, огляди-конкурси з охорони праці серед підприємств, тематичні виставки-презентації, ярмарку-продаж спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту. За постійне та активне сприяння підвищенню рівня безпеки та поліпшенню умов праці, виявлену ініціативу й плідну роботу в цих напрямках відбудеться нагородження та заохочення кращих працівників підприємств. Вшанування пам’яті загиблих працівників – є одним із основних заходів, присвячених Дню охорони праці. За участю представників місцевої влади, Держпраці та керівників найпотужніших підприємств у  м. Горішні Плавні, біля пам’ятника загиблим на виробництві, щорічно проходить мітинг та покладання квітів до пам’ятного знаку.

Особливу увагу цьогоріч приділять молоді. Пізнавальні семінари, колоквіуми, відкриті уроки, цікаві конкурси та вікторини з охорони праці готують працівники Держпраці для полтавських студентів та школярів. Крім того, спільно з Департаментом освіти і науки Полтавської ОДА Управління організовує виставку кращих робіт учасників регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей” та нагородження переможців, яке відбудеться 23 квітня у приміщенні Полтавського ОЦЕВУМ.

За підсумками проведення тижневика охорони праці планується проведення урочистої наради з роботодавцями та соціальними партнерами, а 25 квітня відбудеться святковий концерт для ветеранів системи охорони праці, що вже стало доброю традицією для працівників полтавського Управління Держпраці.

Translate »