На особистому прийомі Голови Держпраці йшлося про особливості використання вогнегасників для шахт та захист трудових прав працівників Національної опери України

Під час особистого прийому, що відбувся 17 травня, Голова Держпраці Роман Чернега обговорив з головним інженером Макіївського заводу «Факел», що з 2014 року поновив своє виробництво на території Київської області,  проблемні питання використання продукції підприємства – шахтних вогнегасників на вуглевидобувних підприємствах країни. Фахівець пояснив, у чому полягає відмінність спеціалізованих вогнегасників для підземних робіт від звичайних промислових, які часто закуповуються підприємствами для застосування в шахтах, і в чому небезпека такої заміни. Голова Держпраці пообіцяв з’ясувати, який тип вогнегасника дозволяють використовувати нормативні документи з охорони праці, і в контексті доручення уряду щодо перевірок шахт розібратися, чи відповідають наявні на підприємствах вогнегасники цим нормативам.

Головний редактор журналу «Промислова безпека» Андріан Галач повідомив Голову Держпраці про ініціативу видання щодо вдосконалення нормативних документів  з охорони праці відповідно до вимог європейського законодавства. Він зазначив, що журнал має певний досвід і напрацювання з технічного перекладу низки документів. Головний редактор також запропонував Голові Держпраці взяти участь у міжнародній конференції, яку організовує видання.

Представники незалежних профспілок «Вільна профспілка підприємців України» та «Вільна опера» звернулися до очільника Держпраці з проханням розібратися в ситуації із переведенням працівників Національної опери України на контракт відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури», а також поскаржилися на неналежну перевірку, що здійснював за скаргою інспектор Держпраці. На їх думку, адміністрація порушила низку положень трудового законодавства, а інспектор Держпраці не дослідив належним чином зазначені питання і не залучив до перевірки представників профспілок. Голова Держпраці пообіцяв ознайомитися з наданими представниками профспілок документами, а також результатами перевірок інспектора Держпраці, особисто переговорити з ним і у разі необхідності призначити нову перевірку.

Translate »