На Львівщині підбили підсумки роботи ГУ Держпраці за І півріччя цього року

Про підсумки роботи Головного управління Держпраці у Львівській області за І півріччя 2017 року йшлося під час засідання колегії.

Аналізуючи здійснення державного нагляду та відомчого контролю за станом охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, начальник Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Іван Луцик повідомив, що за звітній період усунено  7336 порушень нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки, що складає понад 85% з усіх виявлених. Загалом проведено 924 перевірки з питань охорони праці та промислової безпеки.

За його словами,  основними порушеннями при настанні нещасних випадків є допущення до виконання робіт з підвищеною небезпекою осіб  за цивільно-правовими договорами та формальне проведення інструктажів з охорони праці. Окрім цього,  на цих підприємствах неналежним є контроль керівників  за дотриманням працівниками вимог безпеки та дотриманням трудової та виробничої дисципліни. Також недостатнім є рівень фінансування заходів з охорони праці, спрямованих на запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві. Зокрема це стосується забезпеченості  засобами колективного та індивідуального захисту.

Разом з тим присутні проаналізували діяльність Держпраці у питанні державного нагляду  за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Щодо контрольних заходів у сфері праці, заступник начальника Управління з питань праці Оксана Єзерська повідомила, що фахівці ГУ з початку цього року провели 683 перевірки у 629 суб’єктів.

«Здебільшого порушення законодавства про працю усувають ще у процесі проведення перевірки. Серед чинників, які цьому сприяють,  є  те, що під час контрольного заходу інспектори розяснюють роботодавцям вимоги законодавства»,- пояснила Оксана Єзерська.

Особливу увагу під час колегії присутні зосередили на реалізації в області  пілотного проекту Міжнародної організації праці щодо подолання незадекларованої праці. Відтак зазначалося, що ГУ Держпраці проводить активну  інформаційно-роз’яснювальну роботу. З початку року в рамках проекту відбулися семінари та зустрічі з працівниками, роботодавцями, об’єднаннями підприємців. Загалом в межах проекту вже розповсюджено понад 53 тисячі інформаційних листів.

Торкнулися й питання звернення громадян. Завідувач сектору звернень громадян Василь Чучман зазначив, що кількість звернень до Громадської приймальні при ГУ Держпраці збільшилася  на 56%, а з початку року  надано 1146 консультацій мешканцям Львівщини.

Окрім цього,  під час колегії начальник ГУ Держпраці у Львівській області поінформувала про механізми делегування повноважень у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Окрім цього, під час колегії заслухали керівників ТзОВ «Дорожні знаки», «Шахта «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та ТзОВ «Галицька будівельна гільдія».

Translate »