На Херсонщині з представниками служб таксі обговорено легалізацію найманої праці

На базі Новокаховського управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі проведено робочу зустріч з керівниками місцевих служб таксі стосовно легалізації найманої праці, своєчасності та повноти сплати податків і зборів.

Захід відбувся за участі головного державного інспектора з питань праці Наталі Іванової, фахівців ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, керівника Новокаховської місцевої прокуратури Олександра Король та заступника міського голови Новокаховської міської ради Олега Тарабака.

Так, інспектор з питань праці повідомила присутнім, що через високий рівень тіньової зайнятості держава втрачає доходи, які можна було б спрямувати на реалізацію програм соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення добробуту громадян.

«З метою забезпечення гідних умов праці, роботодавець має укласти з працівником трудовий договір, повідомити про прийняття особи на роботу державну фіскальну службу, виплачувати працівнику офіційну заробітну плату в повному обсязі, сплачувати за нього єдиний соціальний внесок», – зазначила Наталя Іванова.

Крім того, фахівець наголосила: «Неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію».

Translate »