На Харківщині тривають заходи в рамках протидії незаконному обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами

На виконання підпунктів 1, 4 пункту 6 протокольного рішення Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 29 «Про заходи з протидії нелегальному обігу пального» з метою активізації роботи в утворених міжвідомчих регіональних робочих груп для проведення спільних заходів з метою боротьби нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним,  розпорядження від 28.12.2019 № 643 Голови Харківської обласної державної адміністрації «Про утворення міжвідомчої регіональної робочої групи для оперативного вирішення питань, пов’язаних із порушенням нелегального обігу і роздрібної торгівлі пальним на території Харківської області», створена міжвідомча регіональна робоча група.

Участь у створеній робочій групі у місті Харкові та Харківській області беруть фахівці ГУ Держпраці у Харківській області.

На даний час проводяться  перевірки  експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки АЗС, АГЗП. Під час перевірки  звертається увага на питання реєстрації та взяття на облік ємкостей для зберігання паливно-мастильних матеріалів, ідентифікації, наявність дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, наявність спеціалізованого навчання щодо виконання робіт  підвищеної небезпеки  та використання  відповідного обладнання тощо.

У ході перевірок на Харківщині було виявлено 2 нелегальні АЗС, на яких нелегально здійснювався продаж бензину, дизельного пального та скрапленого газу за адресами:

  • Харківська область, Дергачівський район, с. Казача Лопань, вул. Прикордонна 8;
  • Харків, Григорівське шосе, 3.

При цьому передбачених законом дозвільних документів та державної реєстрації у якості суб’єкта підприємницької діяльності не було в наявності. Фахівцями ДФС складено адміністративні протоколи стосовно організаторів нелегального бізнесу за фактом порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУпАП) та вилучено товарно-матеріальні цінності. Серед них пальне та скраплений газ вартістю 880 тисяч гривень і обладнання вартістю 440 тисяч гривень.

Фахівці ГУ Держпраці у Харківській області продовжують й надалі брати участь у заходах щодо  виявлення  фактів незаконної торгівлі пальним.

Translate »