На Харківщині фахівці Держпраці ознайомили молодь з трудовими правами

В рамках Міжнародного тижня права у ГУ Держпраці у Харківській області відбувся День відкритих дверей для молоді, в якому взяли участь студенти Харківського радіотехнічного коледжу. Студентам було освітлено інформацію щодо функцій, повноважень, сфери діяльності Державної служби України з питань праці, як органа виконавчої влади. Також інспекторами ГУ Держпраці у Харківській області було розкрито аспекти роботи державного інспектора праці, його повноваження та умови виконання службових обов’язків, було обговорено привілеї офіційного працевлаштування та ризики неофіційного працевлаштування.

Також фахівцями відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування осіб з інвалідністю, з питань дитячої праці та інших нормативно-правових актів ГУ Держпраці у Харківській області проведено роз’яснювальну роботу у загальноосвітніх школах Харківщини, де учням було зазначено права та гарантії при працевлаштуванні на роботу.

Зокрема,  зосереджено увагу, що неповнолітніми вважаються особи віком від 14 до 18 років. Праця осіб молодше 14 років взагалі не допускається ні за яких умов. Неповнолітні працівники у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а саме:

– право з 15 років звернутися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, за згодою одного з батьків або осіб, що їх замінюють;

– право на скорочену тривалість робочого часу;

– право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день  у зручний час;

– право на виплату заробітної плати, як у дорослого працівника;

– право не бути залученим до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні, а також до важких, підземних, робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці.

Під час проведення зустрічі фахівцями ГУ Держпраці було наголошено, що скористатися всіма своїми правами та гарантіями можливо лише за умови офіційного працевлаштування. Оскільки, офіційне працевлаштування – це гарантія роботодавця соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника, а безпека праці – це гарантія та запорука життя! Окремо з учнями були розглянуті питання щодо засобів, які спрямовані на збереження здоров’я та працездатності людини в процесі праці. Також фахівці ГУ Держпраці у Харківській області запропонували учням долучитися до Всеукраїнського конкурсу малюнку «Охорона праці очима дітей».

Translate »