На форумі з підтримки фермерства «AGROPORT West Lviv-2018» аграріям роз’яснили законодавство про працю

Начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова та перший заступник начальника Олена Грицак взяли участь у VІІ Міжнародній виставці та форумі з підтримки фермерства «AGROPORT West Lviv-2018», що проходили у Львові.

У рамках  форуму відбулася дискусійна панель, під час якої обговорили питання застосування законодавства про працю.

Так, представникам агропромислового комплексу Олена Грицак роз’яснила вимоги трудового законодавства, зокрема щодо праці сезонних працівників.

Окрім цього, на конкретних прикладах представник Головного управління Держпраці пояснила відмінності між цивільно-правовим та трудовим договорами. За її словами, трудовий договір, укладений із працівником на виконання сезонних робіт, вважається строковим.

Під час спілкування з аграріями йшлося  про особливості праці  молоді у сфері сільського господарства.  Отже, за законодавством приймати на роботу дозволено осіб із 16 років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років. Особи віком з 14 до 15 років можуть прийматись на роботу за згодою одного з батьків у вільний від навчання час для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання.

Перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Львівській області Олена Грицак зазначила, що цьогоріч Всесвітній день охорони праці відзначатимуть під девізом «Захищене і здорове покоління».

На завершення аграріїв закликали у разі потреби звертатися за консультаціями щодо застосування трудового законодавства до інспекторів праці органів місцевого самоврядування та до громадської приймальні, яка діє при Головному управлінні. Також присутнім роздали інформаційні матеріали  щодо оплати праці найманих працівників. Аграрії також мали змогу отримати консультації щодо застосування законодавства про працю.

На Міжнародному форумі «АГРОПОРТ Захід Львів-2018»  відбулося і традиційне урочисте вручення відкритої премії AGROPORT AWARD.  Цією премією відзначено підприємства агропромислового комплексу області, що забезпечують інноваційно-інвестиційний розвиток та є сумлінними платниками податків і підтримують соціальні проекти розвитку села. Ольга Вільхова вручила відзнаку переможцю у номінації “Гідна оцінка праці” – керівнику ТзОВ  “СОТЕКО” Сергію Костюку.

 

Translate »