gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Чернігівщині триває інформаційна кампанія у дитячих оздоровчих закладах

10 липня 2019

У липні поточного року посадові особи Управління Держпраці у Чернігівській області продовжують проведення циклу інформаційно-роз’яснювальних заходів у дитячих оздоровчих закладах у рамках запобігання використання праці неповнолітніх під час шкільних канікул.

Зокрема, інспектори праці відвідали школярів 5 – 9 класів, які перебувають у дитячому позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Десна» міста Новгород-Сіверський. Поспілкувалися зі школярами міста Семенівка під час заходу, організованого Центром дитячої та юнацької творчості спільно з Семенівським бюро правової допомоги.

Під час зустрічей діти в ігровій формі знайомилися з вимогами трудового законодавства України стосовно праці неповнолітніх. Граючи в ігри, відгадуючи загадки, малюючи, загадуючи бажання на «дереві професій», вони отримували базові знання своїх прав, гарантій та обмежень, відкривали для себе актуальні на сучасному ринку праці професії.

Фахівці Управління звертали увагу школярів на вік, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх, на особливості працевлаштування неповнолітніх осіб та припинення трудових відносин, на їхні права у трудових правовідносинах, роз’яснювали вимоги до тривалості робочого часу і часу відпочинку тощо. Обговорювали питання заборони залучення неповнолітніх до надурочних, нічних робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці тощо.

Упродовж зустрічей дітлахи мали можливість ставити посадовцям свої запитання, отримували брошури за темою «Твої права – твій надійний захист».

За словами інспекторів праці, на сьогодні одним з основних завдань органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів та суспільства в цілому має стати об’єднання зусиль з метою недопущення фактів порушень прав неповнолітніх працівників та їхнього негайного усунення у випадку вчинення, проведення активної роз’яснювальної роботи з питань трудових правовідносин як серед осіб, які не досягли 18 років, так і з роботодавцями.

Інформаційно-роз’яснювальні заходи у дитячих оздоровчих закладах триватимуть на Чернігівщині і надалі упродовж літніх канікул.