На Чернігівщині організовано круглі столи з питань легалізації праці

У Чернігівській області за участі фахівців Держпраці, представників органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування та роботодавців проводяться круглі столи на тему: «Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – один із важливих факторів соціальної стабільності в суспільстві».

Заходи вже відбулися у містах Ніжині та Новгород-Сіверському. Учасники обговорили нагальні питання ринку праці Чернігівської області, зокрема проблеми впливу нелегальної зайнятості і міграційних процесів на забезпечення потреб роботодавців у кадрах, проблеми збереження і розвитку трудового потенціалу та можливі шляхи їх вирішення.

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко поінформувала, що з початку року інспекторами праці здійснено 395 контрольних заходів, під час яких зафіксовано 686 порушень законодавства про працю, з них 422 (62 %) стосуються питань оплати праці, 77 (11 %) – питань укладання та додержання умов трудових договорів. Виявлено 20 роботодавців, які використовували найману працю 109 осіб без належного оформлення трудових відносин. За результатами інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених працівників до роботодавців застосовано фінансові санкції на суму понад 12,1 млн гривень, матеріали інспекційних відвідувань передані до правоохоронних органів.

З метою активізації роботи з попередження та виявлення незадекларованої праці в області Управлінням розроблено та погоджено з Держпраці паспорт неформальної зайнятості регіону, у якому визначено галузі з найвищим рівнем ризику неофіційного працевлаштування, та підготовлено відповідний план дій, спрямований на подолання цієї проблеми.

Ірина Хоменко акцентувала увагу роботодавців на належному оформленні трудових відносин та нагадала про відповідальність за порушення законодавства про працю.

Translate »