gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Черкащині тривають інформаційні заходи з питань дотримання законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції

07 лютого 2019

Завідувач сектору експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Управління Держпраці у Черкаській області Василь Юрченко провів семінари на базі Державного підприємства «Черкаський експертно-технічний центр Держпраці» для представників суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.

Учасникам семінарів роз’яснено вимоги Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі – технічних регламентів. Присутніх поінформовано про сфери відповідальності Держпраці у сфері ринкового нагляду (перелік видів продукції), щодо яких фахівці Управління здійснюють державний ринковий нагляд.

Василь Юрченко роз’яснив поняття «державний ринковий нагляд», акцентував увагу присутніх на його основних завданнях.

«Державний ринковий нагляд – це діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам. Метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам, чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам», – наголосив фахівець Управління.

Присутніх закликано звертатися до органів державного ринкового нагляду у разі порушення їх права на безпечність продукції, що регламентовано статтею 7 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».

Представникам суб’єктів господарювання надано вичерпні відповіді на питання щодо ринкового нагляду і отримання адміністративних послуг, які надаються фахівцями Управління.

Інформація до відома

Перелік видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1069