На автозаправних станціях Сумщини виявлено понад 100 порушень вимог законодавства з охорони праці

За результатами перевірки з питань охорони праці одного із суб’єктів господарювання, що забезпечує роботу 23 автозаправних станцій на території Сумської області, фахівцями Держпраці виявлено понад 100 порушень вимог законодавства. Зокрема, у суб’єкта господарювання відсутні дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та дозволи на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, необхідні для функціонування автозаправних станцій. Окрім того, підприємством не подані до Управління Держпраці у Сумській області декларації відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці й промислової безпеки на зберігання балонів та інших ємностей із зрідженим, вибухонебезпечним газом, проведення робіт на висоті понад 1,3 метра. Працівники, які виконують газонебезпечні та інші роботи підвищеної небезпеки на об’єкті, не проходять в установленому порядку навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Керівника підприємства попереджено про необхідність негайного зупинення виконання робіт на висоті в діючих електроустановках, зокрема понад 1000 В і газонебезпечних робіт, та експлуатації обладнання та захисних систем, призначених для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі, трансформаторної підстанції, водозабірних свердловин.

У зв’язку з  відмовою підприємства від негайного зупинення робіт та експлуатації обладнання, Управління звернулось до суду з позовом щодо застосування до суб’єкта господарювання заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).  Окрім того, матеріали перевірки направлені до правоохоронних органів для прийняття рішення відповідно до статті 272 Кримінального кодексу України.

За порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці й промислової безпеки Управлінням вживаються заходи щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівника підприємства, представників служби охорони праці, відповідальної особи за електрогосподарство та майстрів АЗС.

Translate »