gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: про результативність заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами

21 лютого 2020

Управління Держпраці у Миколаївській області активно закликає підприємців до формування доброчесних відносин з працівниками. Інформація про неприпустимість допуску до роботи працівників без належного оформлення трудових відносин та порядок належного оформлення трудових відносин активно поширювалася в січні – лютому 2020 року. Заклики про відповідальне ставлення до власного бізнесу, зокрема щодо недопущення приводів притягнення до відповідальності за використання незадекларованої праці, встановлених за результатами  інспекційних відвідувань інспекторів праці Управління Держпраці у Миколаївській області, лунали з теле-, радіоефірів, під час зустрічей, семінарів, нарад.

Проте результати кампанії щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі та послугам свідчать про відсутність доброї волі підприємців  до  порозуміння.

Так, інспекторами праці Управління Держпраці у Миколаївській області встановлені факти допуску осіб до виконання роботи без укладених трудових  договорів (визначено деякі з них):

  • у Первомайську – підприємець  залучив до власної справи з продажу продовольчих товарів одну особу без укладання трудового договору;
  • у смт Братське – підприємець залучив до власної справи з продажу непродовольчих товарів дві особи без укладання трудового договору;
  • у Миколаєві – у магазині підприємець залучив до власної справи з продажу непродовольчої групи товарів одну особу без укладання трудового договору;
  • у Миколаєві – підприємець залучив до власної справи з продажу продовольчих товарів дві особи без укладання трудового договору.

За результатами інспекційних відвідувань інспекторами праці внесені приписи, відносно підприємців-порушників складені протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності.

Варто зазначити, що у двох випадках приписи інспекторів праці Управління Держпраці у Миколаївській області виконані в день внесення – з працівниками укладено трудові договори.