gov.ua Державні сайти України
Пошук

Луганська область: посадовці ГУ Держпраці провели семінар для інспекторів праці органів місцевого самоврядування

07 листопада 2019

ГУ Держпраці у Луганській області спільно з Департаментом соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації на базі Луганського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» було проведено семінар з метою належної організації та ефективного забезпечення органами місцевого самоврядування повноважень в частині контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятості населення, визначених статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» для інспекторів праці органів місцевого самоврядування.

Під час проведення семінару значну увагу було приділено заходам державного контролю за додержанням законодавства про працю, які здійснюються у формі інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, що проводяться інспекторами праці органів місцевого самоврядування.

Інспекційні відвідування та невиїзні інспектування здійснюються інспекторами праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад лише з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин з урахуванням особливостей, визначених Конвенцією Міжнародної організації праці № 81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі, ратифікованої Законом України від 8 вересня 2004 р. № 1985-IV, Конвенцією Міжнародної організації праці № 129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві, ратифікованої Законом України від 8 вересня 2004 р. № 1986-IV, та Законом України “Про основі засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Додатково було наголошено на необхідності відвідування роботодавця з метою інформування про найбільш ефективні способи додержання законодавства про працю, моніторингу стану його додержання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин відповідно до пункту 33 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019р. №823.