gov.ua Державні сайти України
Пошук

Луганщина: з працівниками шахти «Привільнянська» обговорено питання протипожежного захисту

15 березня 2019

Фахівцями Управління гірничого нагляду ГУ Держпраці у Луганській області у Відокремленому підрозділі «Шахта Привільнянська» ПАТ «Лисичанськвугілля» проведено лекцію на тему: «Протипожежний захист адміністративно-побутового комбінату, деревообробних цехів та майстерень» для інженерно-технічних працівників і робітників дільниці шахтної поверхні.

Спираючись на «Правила пожежної безпеки для підприємств вугільної промисловості України», були розглянуті наступні питання:

  • вимоги до розташування первинних засобів пожежогасіння;
  • правила користування первинними засобами пожежогасіння;
  • правила поведінки людей при виникненні аварійної ситуації (пожар);
  • вимоги до місць зберігання матеріалів, обладнання, спецодягу тощо.

Зокрема, було відзначено, що усі відходи обробки деревини у міру їх накопичення повинні бути видалені з цеху, а потім вивезені за територію підприємства. Скупчення відходів обробки деревини більш однодобового надходження не допускається. На території або в цехах повинні бути відведені спеціальні місця для паління, обладнані металевими урнами або бочкою з водою.

Приміщення для сушіння робочого одягу повинні бути виконані з негорючих матеріалів. Двері в приміщеннях сушарок повинні бути протипожежними. У гардеробній робочого одягу, душових та пральнях електрообладнання повинне мати межу захисту щодо води. Приміщення брудного одягу, знепилювання та інші повинні бути обладнані витяжними негорючими вентиляційними коробами (трубами), виведеними вище площини даху.

У ході проведення лекції фахівці ГУ Держпраці у Луганській області надавали додаткові роз’яснення з питань, які виникали під час проведення лекції у присутніх.