Луганщина: фахівці ГУ Держпраці продовжують активну роз’яснювальну роботу щодо законодавства про працю

Фахівцями Головного управління Держпраці у Луганській області на виконання окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці від 18 квітня 2019 року № 78/4.1-19 було розроблено графік проведення інформаційної та інспекційної кампанії в галузях господарювання, що мають найвищий ризик використання незадекларованої праці. Так, було визначено, що наявна більшість працівників, які працюють без оформлення трудових договорів, у таких сферах як сільське господарство, торгівля, будівництво, транспорт та тимчасове розміщення харчування. Саме на галузі сільського господарства та торгівлі була першочергово посилена увага співробітників Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області.

Наразі фахівцями проводиться низка заходів щодо інформування роботодавців про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю. Для вдосконалення наглядової діяльності у сфері дотримання законодавства про працю, активізації діяльності з виявлення неоформлених трудових відносин у Луганській області, відповідно до пункту 33 «Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295, проводяться відвідування підприємств з метою інформування керівників підприємств про дотримання норм в частині легалізації найманої праці, оформлення трудових відносин та відповідальності роботодавця за порушення законодавства про працю.

Попередженню порушень законодавства про працю сприяє роз’яснювальна робота, що проводиться в інформаційно-консультативному (дорадницькому) пункті, створеному при Управлінні з питань праці. Також триває проведення інформаційних семінарів на базі міських, районних центрів зайнятості, з метою роз’яснення законодавства з легалізації найманої праці, детінізації заробітної плати, а також інших питань, що виникають під час здійснення трудових відносин.

Translate »