Конкурс «Краще підприємство з охорони праці»: організація роботи на закарпатському заводі «Джейбіл»

Державна служба України з питань праці у 2017 році започаткувала проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці», в якому взяло участь і ТОВ «Джейбіл». Про умови конкурсу дізналися з веб-сайту Управління Держпраці у Закарпатській області. За результатами  оцінювання «Джейбіл» потрапив до фінального етапу конкурсу.

Завод з іноземними інвестиціями «Джейбіл» на сьогодні залишається одним з найбільших роботодавців Ужгорода та Ужгородського району. Ключові принципи корпоративної культури – турбота про колектив і про кожного працівника. Особлива увага приділяється питанню охорони праці, – запевняє начальник служби з охорони праці та навколишнього середовища Сергій Керецман. За його словами, корпоративна політика щодо безпеки праці на заводі передбачає  здійснення відповідних процедур, в основі яких – дві складові: реалізація всіх законодавчих вимог  з охорони праці та застосування найкращих світових практик.

Охорона праці на цьому підприємстві організована на високому рівні і починається вже з прохідної, де на спеціальному стенді розписані правила, як поводитися на території заводу і як діяти у разі виникнення нештатних ситуацій. Керівництво компанії подбало і про розміщення на території всього заводу попереджувальних плакатів, стендів з наочною інформацією,  3D дзеркал, вказівних знаків на рівні підлоги тощо.

Неординарно вирішено питання забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, насамперед захисним одягом і взуттям. Наприклад, розподіл захисних халатів проводиться за кольором. На території підприємства реалізована низка  комплексних заходів з охорони праці. Як розповів  Сергій Керецман і його колега, головний інженер служби з охорони праці та навколишнього середовища Олександр Шкурін, завод має власні свердловини з питною водою, витяжну вентиляцію і систему кліматконтролю. Заміна робочої сили здійснюється автоматично.

Керівництво заводу запроваджує також іноземні практики безпечної праці. Серед них: дотримання правил зберігання та використання хімікатів, погодження закупівель після встановлення, чи наявні у складі заборонені або обмежені до використання хімічні речовини. Хімікати зберігаються у спеціально відведених місцях з регламентованими температурними режимами, у виробничій зоні –  в негорючих металічних шафах, що мають другорядну тару для заміни в разі розливу. На всі хімікати є документи, так звані сертифікати відповідності та листки безпеки. Препарати, термін використання яких закінчився, передаються на утилізацію.

Служба охорони праці завжди в режимі постійної готовності, адже на території заводу «Джейбіл» часто відбуваються як внутрішні, так і зовнішні перевірки. У разі виявлення проблем ініціюється  проведення профілактичних заходів.

 

 

Translate »