Колегія Управління Держпраці у Тернопільській області: про підсумки роботи за І півріччя 2017 року та вдосконалення наглядової діяльності

На засіданні колегії Управління Держпраці у Тернопільській області підбили підсумки роботи Управління у І півріччі 2017 року.

Особливу увагу у І півріччі фахівці Управління Держпраці у Тернопільській області приділяли питанням легалізації трудових відносин, детінізації заробітної плати, погашення заборгованості перед працівниками та зниження виробничого травматизму.

 «Завдяки фахівцям Держпраці у І півріччі з 5 працівниками укладені трудові договори, 785 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на суму понад 1,2 млн гривень, донараховано та виплачено компенсацію втрати частини заробітної плати у зв′язку із недотриманням строків виплати, індексацію заробітної плати та інші гарантійні та компенсаційні виплати», – зазначила головний державний інспектор Галина Пастух.

Проведено 209 заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, під час яких виявлено 692 порушення вимог законодавства про працю.

У січні-червні 2017 року інспекторами Управління здійснено 505 перевірок виробничих об’єктів суб’єктів господарювання з питань охорони праці та промислової безпеки, у тому числі 77 позапланових. Під час перевірок вивлено 2954 порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці. Направлено до адміністративного суду 18 позовних заяв щодо призупинення виробництв, 8 з них судом задоволено.

«З початку року Управлінням видано 75 дозволів на виконання робіт, експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, зареєстровано 87 одиниць технологічних транспортних засобів. Розлянуто заяви на продовження строку дії дозволів від 61 суб′єкта господарювання, надано відповіді на листи та запити щодо реєстрації технологічних транспортних засобів та видачі документів дозвільного характеру», – зазначив начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Віктор Андрійчук.

Начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус акцентувала, що пріоритетним напрямом роботи Управління залишається підвищення ефективності заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та з охорони праці, вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання травматизму на піднаглядних підприємствах. Управління й надалі проводитиме активну інформаційну кампанію з метою унеможливлення порушень трудових прав громадян,  семінари та наради, братиме участь у круглих столах та конференціях.

Translate »