Колегія Управління Держпраці у Тернопільській області: підсумки роботи за І квартал 2019 року

12 квітня відбулося засідання колегії Управління Держпраці у Тернопільській області, під час якого проаналізували стан охорони праці та результати розслідування смертельного нещасного випадку  у ФГ «Еліта-91», стан виплати заробітної плати у АТ «Тернопільський радіозавод Оріон», про дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці при виконанні ремонтних робіт сільськогосподарської техніки, підсумували роботу Управління за І квартал 2019 року.

Комісія Управління розслідувала смертельний нещасний випадок, що стався 23 лютого 2019 року із тваринником у ФГ «Еліта-91» – потерпілий втопився у гноєприймачі. Розглянувши матеріали розслідування нещасного випадку, комісія визнала нещасний випадок пов’язаним із виробництвом. Крім того, на підприємстві здійснено позапланову перевірку стану охорони праці і промислової безпеки – під час якої виявлено ряд порушень нормативно-правових актів з охорони праці.

Підсумовуючи роботу Управління у І кварталі, начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Віктор Андрійчук навів статистику виробничого травматизму в області.

 «Упродовж І кварталу 2018 року на підприємствах травмовано 16  працівників, в тому числі смертельно – 2 працівників. Смертельні нещасні випадки допущені у сільському господарстві та енергетиці. З метою попередження нещасних випадків на виробництві головні державні інспектори здійснили 319 перевірок виробничих об’єктів суб’єктів господарювання з питань охорони праці та промислової безпеки, під час яких виявили 1760 порушень. За незадовільний стан охорони праці притягнуто до адмінвідповідальності 145 працівників, з них 82 перші керівники підприємств», – зазначив Віктор Андрійчук.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Ігор Хаварівський поінформував, що посадові особи відділу прийняли на особистому прийомі 639 громадян, розглянули 115 звернень громадян та 143 листи представників суб’єктів господарської діяльності.

«Завдяки спільній роботі з 1249 працівниками в області укладено трудові договори, у тому числі: після інспекційних відвідувань – 522, за результатами інформаційно-роз´яснювальної роботи – 727 договорів. У першому кварталі 269 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на загальну суму 2,6 млн грн. Загалом на виконання приписів усунено порушення прав 3520 найманих працівників, –  підсумував Ігор Хаварівський.

На колегії Управління також підсумували роботу Управління за І квартал у сфері гігієни праці.

«Пріоритетним напрямом роботи Управління і надалі залишається підвищення ефективності заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та з охорони праці, вжиття дієвих заходів щодо недопущення зростання травматизму на піднаглядових підприємствах», – підсумувала начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус.

Translate »