Колегія Управління Держпраці у Полтавській області: підсумки роботи за 2016 рік та основні завдання нинішнього року

Про стан виробничого травматизму в області поінформував на засіданні колегії відомства перший заступник начальника Управління Олександр Масленко. Він зазначив, що минулоріч на підприємствах Полтавщини дещо зменшилася кількість нещасних випадків.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%82%d0%b0%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%b3%d1%96%d1%8f-1-27-02-2017Так, у 2016 році на підприємствах, підконтрольних Управлінню, сталося 188 нещасних випадків (182 у 2015 році), з них 17 із смертельними наслідками (15 у 2015 році). Найбільше випадків із смертельними наслідками зафіксовано на підприємствах нерудної промисловості, водопровідно-каналізаційного господарства, нафтогазової промисловості та будівництва. Олександр Масленко підкреслив, що саме на ці галузі нагляду буде спрямована основна увага інспекторів з охорони праці у поточному році.

Також перший заступник начальника Управління озвучив проблемні питання по всіх галузях нагляду та окреслив шляхи їх вирішення. Зокрема, йшлося про експлуатацію в житловому фонді області пасажирських ліфтів після закінчення нормативного терміну служби (25 років). Оскільки ситуація, що склалась у ліфтовому господарстві області, потребує великих капіталовкладень, керівництво Управління звернулося з пропозицією до голови Полтавської ОДА посприяти у розробці регіональної програми модернізації ліфтового господарства.

Зважаючи на актуальність, було порушено питання легалізації трудових відносин. Як зазначила заступник начальника Управління Наталія Велика, за минулий рік інспекторами Держпраці виявлено факти неналежного оформлення трудових відносин у 157 суб’єктів господарювання. Під час перевірок було складено акти щодо 39 осіб, які працювали без трудових договорів.

Головний спеціаліст з питань протидії корупції Юлія Косенко звернула увагу присутніх на основні положення антикорупційного законодавства щодо обмежень державних службовців, відповідальності за порушення антикорупційного законодавства. Працівникам Управління було наведено конкретні приклади щодо застосування відповідних вимог законодавства та обговорено проблемні питання, що можуть виникнути під час заповнення е-декларації.

Як пріоритетні завдання на 2017 рік колегією Управління Держпраці у Полтавській області було визначено інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань дотримання законодавства про працю, проведення превентивних заходів, спрямованих на зниження виробничого травматизму, поліпшення стану охорони праці, контроль за якістю навчання з питань охорони праці тощо.

Translate »