Колегія Управління Держпраці у Миколаєві: обговорено запровадження ефективних механізмів профілактики виробничого травматизму на підприємствах області

На засіданні колегії Управління Держпраці у Миколаївській  області проаналізовано причини та обставини  виробничого травматизму в області за 2017 рік, а також визначено профілактичні заходи щодо недопущення виробничого травматизму на підприємствах області, зокрема у  будівельній галузі.

Участь у роботі колегії взяли представники таких підприємств: ТОВ «Антарес-Буд», ТОВ «Гідротехнології», ТОВ «Українська стивідорна компанія», ПАТ «Миколаївобленерго», ТОВ «Гаджиєв», КПДЕЗ «Корабел», ТОВ «НВП БУДАГРОТРЕЙД», ТОВ СК «НІКМЕТ-ТЕРМІНАЛ», ТОВ «Марконі», ТОВ «Альянс».

«Ефективність системи охорони праці на підприємстві базується на взаємодії роботодавця та працівника у прагненні збереження життя та здоров’я. Разом з тим людина сама повинна усвідомлювати загрози та небезпеки щодо себе», – зазначила Яна Скуратовська, перший заступник начальника Управління Держпраці у Миколаївській області.

У 2017 році два з трьох нещасних випадків на виробництві спричинені незадовільним виконанням організаційно-технічних заходів. Нещасні випадки сталися на 55 підприємствах, установах та організаціях області. Серед травмованих 54 чоловіки та 25 жінок.

Запрошені до участі у колегії керівники на начальники служб охорони праці підприємств, на яких у минулому році сталися нещасні випадки, поділилися власним досвідом роботи щодо організації охорони праці на підприємстві, поінформували про запровадження комплексних заходів із профілактики виробничого травматизму.

Членами колегії було наголошено на виконанні вимог щодо своєчасного повідомлення про нещасний випадок.

Віктор Передельський, головний страховий експерт з охорони праці управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Миколаївській області, акцентував увагу на проактивному принципі організації охорони праці на підприємстві. Мова йшла про застосування практик провідних підприємств  у сфері охорони праці.

Яна Скуратовська акцентувала на посиленні роботи щодо профілактики виробничих нещасних випадків, застосуванні ризик-орієнтовного підходу та рекомендацій фахівців Управління Держпраці у Миколаївській області.

Translate »