gov.ua Державні сайти України
Пошук

Кіровоградщина: завершено повторне спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком в ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат»

24 березня 2020

Перерозслідування нещасного випадку на ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» проводилось у звязку із заявою дружини потерпілого, який помер внаслідок тяжких травм на виробництві.

Нещасний випадок стався на території шлакового відвалу № 4 для вивантаження рідкого шлаку з шлаковозів до басейну.

Згідно з актом розслідування, основна причина нещасного випадку – організаційна: невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Зокрема, порушення інструкції, затвердженої наказом директора ТОВ «ПФК», згідно з якою відповідальні працівники повинні в момент зливу чаш зі шлаком знаходитись не ближче, ніж на 10 метрів від чаші, візуально спостерігати за її рухом у сторону зливу.

Супутньою причиною нещасного випадку вказано порушення стосовно забезпечення освітлення робочих місць, безпечного стану проходів та переїздів, дотримання трудової і технологічної дисципліни працівниками зміни.

Розроблено заходи  щодо запобігання подібним нещасним випадкам.

Обставини нещасного випадку

Оператор посту надала заявку на вивезення рідкого шлаку з двох печей металургійного цеху. Двоє працівників на локомотиві  забрали завантажені шлаковози з-під печей і повезли їх на злив до шлакового відвалу.

Біля посту №5 шлакувальник приєднав штепсельний роз’єм РШФС до вилки шлаковозу, не закріпивши його за допомогою гайки запобіжного пристрою. Після цього, з посту дистанційного керування почав кантування (перевертання) шлаковозу. Не прослідкувавши за процесом, він помітив, що чаша шлаковозу кантується в зворотній бік. Працівник намагався зупинити кантування, натискаючи на перемикач, але шлаковоз не реагував на натиснення у зв’язку з тим, що в цей час з чаші шлаковозу почав розливатися рідкий шлак і пошкодив гнучкий кабель живлення. Через кілька секунд шлаковоз зупинився, почалося загоряння посту. Працівник побіг у напрямку іншого посту, який знаходиться у кінці шлакового відвалу, але через задимлення не помітив рідкий шлак і впав у нього. На працівнику загорівся спеціальний одяг. Потерпілому надали першу медичну допомогу і доставили до Голованівської центральної районної лікарні.

Згодом у тяжкому стані потерпілого перевели до обласної лікарні, проте чоловік помер.