gov.ua Державні сайти України
Пошук

Кіровоградщина : під час колегії Управління розглянуто питання за підсумками роботи за 9 місяців поточного року

05 листопада 2018

2 листопада начальник Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергій Подорожний провів засідання колегії Управління. Першим розглянуто питання про результати роботи з 9 місяців поточного року щодо додержання законодавства про працю.

Йшлося про те, що проведено 615 інспекційних відвідувань, з питань легалізації трудових відносин – 293 або 47,6 % від загальної кількості. Використання найманої праці без належного оформлення встановлено у 70 роботодавців відносно 365 працівників.

На 43 роботодавців накладено штрафи в сумі 15 мільйонів  600 тисяч гривень.

Крім заходів контролю інспектори праці здійснили 1550 превентивних заходів з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю. Зроблено під час засідання також акцент на результатах роботи, проведеної на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Так, тільки після однієї зустрічі керівного складу Управління, представників ДФС та пенсійного фонду в Олександрівці було легалізовано 35 працівників.

Заступник начальника Управління Оксана Харченко також повідомила, що проведено 44 інспекційних відвідування на 29 підприємствах, які мають заборгованість із виплати заробітної плати. На вимоги державних інспекторів з питань праці 20 підприємств-боржників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 11 мільйонів 190,6 тис.грн. перед 1142 працівниками. Учасники колегії заслухали голову Новенської селищної ради Сергія Денисенка про шляхи подолання заборгованості із зарплати на місцевому комунальному підприємстві.

Щодо роботи органів місцевого самоврядування в частині ефективного здійснення контролю за додержанням законодавства про працю було заслухано начальника відділу з питань праці міської ради м. Кропивницького Миколу Рибака, який повідомив, що відділом проведено 157 відвідин суб’єктів господарювання, внаслідок чого легалізовано 55 працівників. Інспектори праці даного відділу вже залучаються й до проведення інспекційних відвідувань.

Йшлося під час колегії і про співпрацю з профспілками. Голова ФПО Максим Баланенко повідомив про те, що одна з працівників федерації профспілок пройшла навчання, отримала посвідчення громадського інспектора праці і готова разом з фахівцями Управління брати участь в інспекційних відвідуваннях.

Під час колегії також розглянуто результати роботи щодо додержання законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. Перший заступник начальника Упраління Віталій Заніздра, зокрема, зупинився на одному із пріоритетних для Держпраці питань – здійснення державного ринкового нагляду, стані виробничого травматизму в області.