Хмельницька область: за неофіційне оформлення працівників підприємцю доведеться сплатити більше 88 тис. грн.

konvertНа перший погляд, зарплата «в конвертах» вигідніша за офіційну – працівник отримує у рази вищу зарплату, а роботодавець звільняється від обтяжуючих процедур оподаткування. Однак, при цьому є пряма загроза позбавлення соціальної захищеності на час втрати працездатності, при нещасних випадках на виробництві, порушенні трудових стосунків роботодавцем, який не платить внески до фондів соцстраху.

Інспектори з питань праці Управління Держпраці у Хмельницькій області, за колективним зверненням працівників та за інформацією Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, провели позапланову перевірку у фізичної особи-підприємця, який працює в галузі будівництва.

Під час перевірки встановили та задокументували факт допуску стропальника та муляра без укладання трудового договору. Працівників допускали до роботи без повідомлення у Фіскальну службу. Також заробітна плата виплачувалася без бухгалтерського обліку, податки та інші загальнообов’язкові відрахування по зарплатні не сплачувалися.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпПУ за таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника. Так, власнику підприємства доведеться сплатити 88 тисяч  450 гривень, включаючи інші порушення трудового законодавства.

Матеріали результатів перевірки відносно ФОП направлено до Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України за ознаками правопорушення передбаченого статтею 172 Кримінального Кодексу України.

Translate »