Хмельниччина: захищено трудові права добровольця, який несе військову службу за контрактом

8 травня 2018 року задоволено апеляційну скаргу Управління Держпраці у Хмельницькій області й скасовано рішення суду першої інстанції, яким  визнавалася незаконною постанова про накладення штрафу на одне з підприємств міста Старокостянтинова за порушення передбачених державою гарантій для працівників, які вступили на військову службу за контрактом.

Рішення набуло законної сили з моменту проголошення та підлягає виконанню.

Під час інспекційного відвідування, підставою якого було звернення на Урядову гарячу лінію громадянина щодо незаконного його звільнення у зв’язку із підписанням контракту із Збройними Силами України на проходження військової служби за п. 3 ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України, підтверджено факт, що суб’єктом господарювання не дотримано вимог законодавства стосовно гарантій для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків (ст. 119 КЗпПУ). За результатами інспектування директору товариства вручено припис на усунення виявлених порушень. На основі акта перевірки керівником Управління винесено постанову про накладення штрафу на підприємство в розмірі 32 000 гривень.

Управління Держпраці виходило з того, що в Україні триває особливий період, під час якого за працівниками, які вступають на військову службу, в тому числі за контрактом, зберігаються гарантії та пільги у вигляді збереження місця роботи, посади та середнього заробітку. 

Translate »